İstanbul Evden Eve Nakliye

 

İstanbul Evden Eve Nakliye olarak, İstanbul başta olmak üzere diğer illere de en uygun ve hesaplı şekilde nakliye hizmeti götürmekteyiz 1-Sahip olduğunuz ev eşyalarınızı objektif olarak değerlendirin. Hangilerini götürmeli, hangilerini bırakmalı veya atmalısınız? Fazla eşyanın, daha fazla taşınma maliyeti yaratacağını unutmayın. [PVGM id=557]Atacağınız, bırakacağınız, taşıyacağınız eşyaları ayırmakla işe başlayabilirsiniz.
2- Eğer satış değeri olan eşyalarınız varsa, internetten googlede ara ikinci el eşya alan satan firmalar veya bu eşyalar için internet den ilan verebilirsiniz.
3- Paketlemeyi siz yaparsanız, uygun biçimde paketlenmeyen eşyalarda oluşabilecek hasarlardan siz sorumlu olursunuz.
4- Paketleme işini kendiniz yapacaksanız, porselen yemek takımı, spesifik mutfak aletleri vb. gibi nadiren kullandığınız eşyalar öncelikli olmak üzere, kolileri hazırlamaya başlayın. Kolileri hazırladıkça üzerine içeriğini ve hangi odaya ait olduğunu yazmayı unutmayın ve kolilerin taşınamayacak kadar ağır olmamasına özen gösterin
5- Yeni eviniz ofisiniz için yerleşim planı hazırlamaya başlayın. Önceden yapılan planlama, eşyalar geldiği anda karar verme stresini ortadan kaldırır. Spesifik eşyaları ayrıca planınızda belirtin.
6- Gazete, dergi abonelikleri, kredi kartı adres değişikliklerinizi yapın.
7- Doğal gaz, elektrik, su, telefon, kablo tv, internet bağlantısı gibi aboneliklerinizi iptal ettirmek için gerekli başvuruları yapın. Yeni abonelikler için taşınmadan bir gün önce kullanıma hazır olacak şekilde başvurun, böylece taşınma günü her şey kullanıma hazır olmuş olur. Beyaz eşya, mobilya gibi eşyalarınızın demonte edilmesi, taşınmaya hazır hale gelmeleri, yeni evde tekrar kullanmaya hazır hale gelmeleri için ilgili yetkili servislerden randevu alın.
8- Eğer doktorunuzu, diş hekiminizi, veterinerinizi değiştirmek zorunda kalacaksanız, her birinden kayıtlarınızın bir kopyalarını rica edin.
9- Taşınırken seyahat etmeniz gerekecekse, gerekli planlamayı/rezervasyonları yaptırın.
10- Gıda alışverişlerinizi, taşınma günü buzdolabınızda en az miktar kalacak şekilde sınırlandırın. Tüm dondurulmuş gıdalarınızı tüketmeye çalışın. Çünkü taşınmaları zor olabilir, kullanılamaz hale gelebilirler.
11- Yeni evinizin temizlenmesi için gerekli kişilerle temasa geçin. Kendiniz de temizleyecek olsanız, mümkün olduğu kadar taşınma gününe yakın tarih seçin. Ev, bu süre zarfına muhtemelen boş olacağı için, temizliğin titizlikle yapılmasına, kuytu yerlerin, eskiden mobilyaların durduğu yerlerin iyice temizlenmesine dikkat edin.
12- Çocuklarınızın okul nakilleri için gerekli görüşmeleri yapın.
13- Bankada kiralık kasanız varsa, yeni taşınacağınız yerdeki şubeye transferi için bankanızla görüşün.
14- Eviniz sigortalı ise, sigorta şirketinize uyarıp, poliçenizin yeni evinize transfer edilmesini veya iptal edilmesini sağlayın.
15- Banka hesaplarınızı başka şube/bankaya aktaracaksanız, bankanızla bu durumu görüşün.
16- Başka bir şehir e taşınıyorsanız oraya arabanızla gidecekseniz, aracınızı servise sokmayı unutmayın. Ayrıca, araç içerisinde eşya konulabilecek bölmeleri boşaltmayı da unutmayın.
17- Toksit veya yanıcı maddeleri tüketin yada imha edin. Petrol veya gazla çalışan soba, çim biçme makinesi vb. eşyalarınız varsa, depolarını boşaltın. Depoları dolu şekilde taşınmaları sakıncalıdır ve mümkün değildir.
18- Kullandığınız beyaz eşyalar, diğer elektronik eşyaların sökülmesi, yeniden kurulması için yetkili servise ihtiyacınız olacaksa, randevu almayı unutmayın.
19- Küçük yaşta olan çocuğunuz varsa, taşınma günü onunla ilgilenmesi için bakıcı ayarlamak isteyebilirsiniz.
20- Eğer başka şehir e taşınıyorsanız, birkaç günlük ihtiyaçlarınız için bavul hazırlayın.
21- Nakliyecilerin kolaylıkla fark edebilmeleri, son yüklenecek, ilk açılacak kolilerinizi ayrı yere koyun.
22- Mevcut tüm faturalarınızı ödeyin, abonelikleri, eğer sizin üzerinizeyse, iptal ettirin. Transfer edilebilecek olanlar yeni adresinizi bildirmeyi unutmayın.
23- Eğer yeni evinize taşımak istiyorsanız, evinize özel yapılmış mobilyaları diğer demirbaş eşyaları demonte ettirin.
Taşınmadan 1-2 Gün Önce
24- Buzdolabı, derin dondurucunuzu boşaltın, defrost işlemine başlayın. Her ikisini de dezenfekte edin, temizleyin, havalanmalarını sağlayın.
25- Evde kasanız varsa, içindekileri boşaltın. Önemli evraklarınızı, mücevher, değerli eşyalarınızı güvenli yere, kiralık banka kasasına aktarın.
26- Kamyon şoförüne yeni evinize nasıl gideceğini beli
Profesyonel kaldırma şirketler
Eğer çok az mal yoksa, ev taşımak için profesyoneller aramak. Bu büyük hareket stresinden bazı rahatlatmak olacaktır. Bunu tüm sizin için yapılır ve ayrıcalık için ödeme, ya da ambalaj kendiniz yapmak ancak uzmanlara ağır şeyler bırakabilirsiniz olması için düzenleyebilirsiniz.